ikona postu - Ukończenie kursu Practictioner Coach Diploma

Ukończenie kursu Practictioner Coach Diploma

Z wielką radością zawiadamiam, że jestem już certyfikowanym coachem! Dzięki studiom w Noble Manhattan Coaching mogę świadczyć usługi dietetyczne bardziej kompleksowo. W ofercie pojawiła się możliwość uczestniczenia w diet coachingu i life coachingu. Serdecznie zapraszam :)

 

 

Czym jest coaching?

Coaching ciężko zdefiniować...

Każdy z nas prowadzi w swojej głowie rozmowy. Od tego w jaki sposób je prowadzi, jakie emocje sam sobie „nakręca” zależy to, jak się czujemy, czy mamy skłonności do entuzjastycznego patrzenia na świat, czy może depresyjnego…

Coach nie będzie zmuszał Cię do działania… ba – nawet nie będzie sugerował Ci rozwiązań! Za to możesz mieć pewność, że w momencie kiedy wkroczysz w ciemności swoich myśli, coach „złapie Cię za rękę” i podążając za Tobą, pomoże trzymać się obranej przez Ciebie ścieżki. Warto, abyś wszystkie działania w życiu podejmował w zgodzie ze sobą, jeśli tego nie robisz – powstaje swego rodzaju dysonans i nie czujesz się komfortowo. To z kolei zmniejsza poczucie własnej wartości i człowiek zaczyna żyć z dnia na dzień, bo: „inni mają gorzej”, „nasza sytuacja nie jest aż tak beznadziejna”, „i tak niczego nie zmienię” i wiele wiele innych wymówek sprawiających, że odstawiamy nasze wspaniałe marzenia/ cele na później, lub pozbywamy się ich całkowicie, aby nie doznać rozczarowania. Życie mija… chwile, które przeżywamy – chociażby czytając ten tekst – już nie wrócą. Od Ciebie zależy czy weźmiesz się za stery statku zwanego życiem, i poprowadzisz go we właściwym kierunku! Jako coach mogę Ci pomóc, abyś nie zbaczał z kursu i podążał do celu w zgodzie z sobą i swoimi wartościami.

Szkolenie, w którym brałam udział to certyfikowany, dyplomowany kurs z miedzynarodowa akredytacja Noble Manhattan Coaching i International Institute of Coaching & mentoring. Składało się z kilku etapów:

  • Spotkania prowadzone przez Agnieszkę Marczak-Czajkę (http://ibd.pl/coaching/zespol/agnieszka-marczak-czajka/) oraz Dariusza Jędę (http://ibd.pl/trenerzy/jeda-dariusz/), w których razem z grupą rozwijałam umiejętności potrzebne coachowi: odpowiednie słuchanie, zadawanie pytań, praca w modelu TGROW, praca nad przekonaniami, samooceną i wiele wiele innych. 
  • Kolejnym etapem były sesje mentorskie prowadzone przez Łukasza Wieczorka (http://www.goldenline.pl/lukasz-wieczorek/ ), które miały na celu wyłapanie ewentualnych obszarów do pracy, aby umiejętności wynieść na wyższy poziom.
  • Przeczytanie i zrecenzowanie książki "Coaching koaktywny" Henry Kimsey-House, Karen Kimsey-House, Phillip Sandahl, Laura Whitworth.
  • Napisanie esejów na tematy związane z wartościami, budowaniem porozumienia z klientem, rozwijaniem kariery. 
  • Stworzenie obszernej pracy końcowej na temat coachingu w miejscu pracy oraz uzupełnienie portfolio, w którego skład wchodziło 50 sesji coachingowych.

Po takim przygotowaniu z czystym sumieniem mogę wziąć Cię za rękę i przeprowadzić przez proces coachingowy w każdym obszarze, w którym czujesz, że potrzebujesz zmian.